2006-09-29

Kosmetyki Mrs Pinki - KMP vol.1 (2005)


Legenda polskiej nowej fali lat 80-tych, jedni z laureatów Jarocina 1985, gwiazda Jarocina 1986, wreszcie wydali swoją pierwszą płytę, do tej pory gościli wyłącznie na różnych składankach.
Zespół Kosmetyki Mrs Pinki jest kontynuacją punkowo-nowofalowej Kontroli W.
Założony został w latach 80-tych przez Darka Kuldę oraz znanego telewidzom prezentera - "Wampira" Wojtka Jagielskiego. Wkrótce dołączyła do nich Kasia K. (siostra Darka) oraz Sławek Starosta - działacz na rzecz równouprawnienia mniejszości seksualnych. Zespół zdobywał liczne nagrody na polskich festiwalach. Do legendy przeszły jego występy - performance na festiwalu w Jarocinie, gdzie towarzyszył im ze swoimi instalacjami ekscentryczny plastyk Kain May. Już w 1983 roku opiniotwórcze pismo "New Musical Express" napisało, że grupa jest "najnowocześniejszym i najlepszym zespołem w Polsce". W dwadzieścia lat po powstaniu zespołu wydana została pierwsza płyta "KMP vol.1". Umieszczono na niej zremasterowane nagrania z przeszłości oraz nowe nagrania z lat 2004-2005. Nowe utwory to bogate w elektroniczne brzmienia kompozycje, z których na uwagę zasługuje taneczny „Jedź chłopcze” z zabawnym tekstem, czy też przepełniony tęsknotą do minionych lat „Back To The PRL”. Drugą część płyty zajmuje pięć zimnych, post-punkowych kompozycji z lat 1986 – 1988. Nowe Kosmetyki Mrs Pinki to zupełnie inny zespół niż ten, który działał kiedyś. Słychać w jego muzyce luz, humor i radość grania. A to wartości, których trudno doszukać się w dzisiejszym polskim popie.Nowe piosenki 2004-2005
1. Airport
2. Dziwka
3. A ona siedzi sama
4. Jedź chłopcze
5. Coda IC
6. Nie opuszczę Cię, choćbyś tego bardzo chciała
7. Lato już musiało odejść
8. Porozmawiajmy o nas
9. Back to the PRL
10. Miłobyłobybyłoby tak miło
11. Airport

Archiwum 1986-1988
12. Miłość na polu minowym
13. Taniec wojenny
14. Ciągle w ruchu
15. Trująca fala
16. Cofamy film

pass: http://jacyk70.blogspot.com
d o w n l o a d

6 comments:

RObert POland said...

następny unikat! dzięki!

Lecz kim jest ta ,,missis pinki" ?:) do dziś nie wiem ...

ROb.

jacyk said...

co do nazwy zespołu to znalazłem taką informację -

D. Kulda, Magazyn Muzyczny:
"Nazwę wymyśliłem ja, powstała ona w pociągu relacji Warszawa - Zduńska Wola, a wywodzi się od tytułu utworu Franka Zappy, Miss Pinki. Człon pierwszy, Kosmetyki, został dodany, aby ładnie brzmiało"

no i brzmi ładnie ;)
jacyk

RObert POland said...

Ciekawe, co by powiedział na to Zappa :)( osobiscie słyszałem niewiele jego kompozycji - choć to legenda i postac kultowa w muzyce rockowej.)

Dzięki za wyjasnienie, Jacyk.!
Pozdrawiam.

RObert

Salmon said...

z przyjemnoscia sciagne plyte.widzialem ten zespol na zywo w warszawie (na mokotowie;znany Dom Kultury na Lowickiej,gdzie kiedys bylo sporo koncertow ).nie wiedzialem ze wydali jakas plyte!!
gdybys znalazl plytke Tonpresu zespolu:
"Bom Wakacje w Rzymie" byloby milo...
http://tinyurl.com/juxhd

cieple pozdrowka z Hiszpanii

jacyk said...

kojarze zespół ale niestety nie posiadam Bóm Wakacje W Rzymie i nie widziałem nigdzie ich nagrań :(

pozdro jacyk

jacyk said...

reupload na prosbe
http://jacyk80.blogspot.com/

pozdro jacyk