2006-09-18

Trumpets & Drums - Buy & Die!


Czy ktoś z was pamięta polski Front 242? Zespół Trumpets & Drums, bo o nim mowa, tworzyło dwóch ludzi: Daniel Kleczyński i Bodek Pezda z dzisiejszej Agressivy69. Płytę Buy & Die! wydali pod nr katalogowym 242, a ich kawałki puszczał w radio sam John Peel.
Trumpets & Drums to było zjawisko niespotykane w Polsce, bo w owym czasie nie było w ogóle w naszym kraju sceny Electro, EBM czy Industrial, a taką właśnie muzykę grał zespół, w bardzo dobrym wydaniu zresztą. Wydali jeszcze na pewno jedną płytę o nazwie "Knifehattan", o ile dobrze pamiętam (nie posiadam).
I jeszcze taka historia - Trumpets And Drums odważyli się (z powodzeniem) na coś w Jarocinie niesłychanego - chłopaki wystąpili w krawatach i spodniach w kant, a w dodatku grali z półplaybacku! Była to, pomimo pewnej manieryczności, propozycja zdecydowanie odbiegająca swoją konsekwencją i spoistością od pozostałych festiwalowych prezentacji. Ktoś pomyslał.
W Polsce podobno ludzie boją się słuchać nowoczesnej muzyki elektronicznej, tak więc zespołów było i jest niewiele. Trzeba przypomnieć, że pierwsi eksperymentowali z samplerami, pod koniec lat osiemdziesiątych, "ludzie z Rzeszowa": Milion Bułgarów, 1984, Aurora czy No Smoking, nagrywali swoje bardzo interesujące, niestety do tej pory, w większości niewydane płyty. Nie była to stricte muzyka Electro-Industrialna czy EBM, ale Trumpets & Drums, pierwszy polski przedstawiciel tego gatunku wywodzi się właśnie z tego miasta.
Za podrzucenie płytki dziękuję nieocenionemu Herr X - pozdrowienia... mam nadzieję że coś jeszcze usłyszymy :)1. Where The Dogs Bark With Their Arses
2. Freemasonry, Gold & Revolutions
3. What God Said To Me
4. Believe & Pay
5. Let Me Kneel In Front Of You
6. No God In Space
7. For Our Church
8. Gold Clings To Gold
9. 90's
10. Precisely
11. All Dregs Go There
12. Gutter

pass: http://jacyk70.blogspot.com
d o w n l o a d

10 comments:

georgg said...

O ile siegam pamiecia, to to zespol ten to dawny No Smoking. Chyba , ze sie myle.

jacyk said...

Nie mylisz sie Georgg - obydwa zespoły lączy postac Daniela Kleczynskiego - wiecej o polskiej nowej fali lat 80tych mozna poczytac tutaj:
http://dada.serpent.pl/index.html

pozdro

georgg said...

Mam prosbe. Czy moglbys jeszcze raz wrzucic na jakis serwer te plyte. Link ktory podajesz jest juz nieaktywny, a chcialbym ja sciagnac. Dzieki.

jacyk said...

reupload gotowy - nowy link do pliku:

Trumpets & Drums - Buy & Die
http://www.filefactory.com/file/8bdbfd/

enjoy:)

georgg said...

jacyk wielkie dzieki. Wlasnie sciagam. Mam jeszce jedno pytanko. Czy masz dostep do jakiejs muzyki No Smoking ?

castorp said...

czy jest szansa na kolejny upload? bo tamten wygasł a to świetna płyta
Pozdrawiam

SF01 said...

Mam ta płytę! Zaj*bista, wgrałem na laptopa i mp3-ójkę, a u mnie w gimnazjum nik o takim zespole nie słyszał; żal.

jacyk said...

reupload -->
http://jacyk80.blogspot.com/

enjoy:)

Anonymous said...

Many, many thanks jacyk! Very much appreciated. :)

Anonymous said...

Новинки кино фильм дорогой джон и не только