2010-03-09

Diary Of Dreams - O'Brother Sleep (EP) (2001)Niemiecki zespół Diary of Dreams lokujący się w swej stylistyce gdzieś w górnych warstwach gothic/darkwave został założony w 1989 roku przez Adriana Hatesa i Alistaira Kane'a. Rezultaty współpracy obu muzyków można było podziwiać już 1994 roku kiedy został wydany ich pierwszy album “Cholymelan”.

Dwa lata później duet powrócił wydając “End of Flowers”, który został wydany już przez label należący do Hatesa, mianowicie przez Accession Records. W 1997 pojawił się album “Birds Without Wings”, a sława i uznanie dla zespołu wśród coraz liczniejszej grupy fanów rosły nieprzerwanie.


Rok 1998 przyniósł wydanie albumu “Psychoma?” i powiększenie składu zespołu o dwóch nowych członków: Olafa Schaninga i Christiana Berghoffa . W 1999 roku DoD wydali “Moments of Bloom”- składankę najlepszych utworów zespołu , a zarazem pierwszą płytę wydaną bezpośrednio w Stanach. Rok później w dorobku zespołu pojawił się album “One of 18 Angels” , a dwa lata później kolejno “Freak Perfume” i EPka “Panic Manifesto”. W ciągu kolejnych lat pojawiły sie odpowiednio albumy zespołu : “Dream Collector” (2003), Nigredo (2004), Menschfeind i Alive (2005). Utwory zespołu znalazły się także na wielu składankach.

Koncerty Diary of Dreams to prawdziwy popis charyzmy i sztuki oczarowywania publiczności a twórczość zespołu, którego istotnej roli w muzyce dark/gothic trudno dziś zaprzeczyć, łączy muzyczne mistrzostwo z enigmatycznymi, niejednokrotnie poetyckimi tekstami i stanowi prawdziwą perełkę dla wielbicieli gatunku.
(~~internet)


1. O' Brother Sleep (Sleepwalker Mix)
2. She
3. O' Brother Sleep
4. She (Demonic Mix)

1 comment:

jacyk said...

Diary Of Dreams - O'Brother Sleep (EP) (2001)

http://www.uploadjockey.com/download/4279834/dod-sleep.rar

enjoy:)