2006-10-02

The Merry Thoughts - Psychocult (1996)


Zespół powstał w połowie lat 80tych w składzie: Olaf Wollschlaeger (keyboards, synthesiser, drum machine), Carsten Mainz (guitars, synthesiser), Marvin Arkham (vocals) oraz Sonja Jordan (synthesiser). Problem w tym że członkowie mieli po 15/16 lat i nikt raczej nie traktował tego poważnie. Chcieli nagrać płytę jako dowód swoich starań muzycznych, ale nie dążyli do zostania gwiazdami za wszelką cenę. Okazało się to trochę skomplikowane i płyta musiała poczekać ładnych poarę lat. Dopiero w 1993 roku nagrali album "Millennium Done I: Empire Songs", a trzy lata później prezentowany dzisiaj "Psychocult".
Jeżeli pada nazwa The Merry Thoughts to wszyscy automatycznie dodają "kopia The Sisters Of Mercy" i mają rację - podobieństwo jest ogromne. Muzycy Merry Thoughts są tak dobrzy w upodobnieniu się do oryginału, ze czasami wydają się lepsi od samych mistrzów(!). Gdy usłyszałem ich po raz pierwszy byłem w szoku, myśląc że odkryłem jakiś poboczny projekt Andrew Eldritcha. Zaczynając od charakterystycznego niskiego wokalu, poprzez gitary, bas a kończąc na perkusji - wszystko brzmi jak Siostry. Nawet słynny automat perkusyjny Doktor Avalanche został skopiowany i nazywa się the Thoughtmachine! Pomimo tych wszystkich podobieństw i porównań muzyka broni się sama. Album zawiera dziewieć kompozycji, równych pod względem aranżacji i produkcji utworów, korzeniami siegających do gotyku lat 80tych. I jeszcze ciekawostka: utwór numer dziewięć "Sun and the Rainfall" to cover Depeche Mode z płyty "A Broken Frame".1. Psychocult
2. Chant
3. Goddess
4. Flow
5. We Love To
6. Heat
7. Low Violet
8. Will You
9. Sun and the Rainfall
10. Goddess (remix)

5 comments:

jacyk said...

The Merry Thoughts - Psychocult (1996)
pass: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/a47682/

Anonymous said...

This file has been deleted, could you please uplaod again?
ta.

jacyk said...

hello
reupload is ready -->
http://jacyk80.blogspot.com/

cheers

Patricia said...

Thank you very much for posting this!

siostrzyczka said...

Szkoda że tych plików nie mogę edytować (acces denied) - w nazwie wykonawcy brakuje "the". Tym samym last.fm upomina mnie że mam niewłaściwą nazwę wykonawcy.