2006-10-18

Fading Colours - Time EP (1996)


Fading Colours to jedni z nielicznych polskich reprezentantów mrocznej muzyki elektronicznej, prekursorzy nurtu dark trance. Fading Colours już od kilku lat napawają nas niesamowitymi dźwiękami swojej muzyki. Zaczęli od ostrego gitarowego grania, podbudowanego klawiszowymi sekwencjami i dziwną mroczną atmosferą. To były początki, bo teraz przeszli metamorfozę i postawili na elektronikę. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka darkwave, trance & EBM z elementami ethno - stanowi świetny podkład dla wokali i tekstów De Coy, tekstów o iście gotyckim klimacie, pełnych smutku, tęsknoty, lęków i mrocznego erotyzmu... Zespół tworzą obecnie: De Coy, Leszek Rakowski & Krzysztof Rakowski. Trochę to dziwne, ale zespół jest lepiej znany na rynku niemieckim niż w Polsce, gdyż tam zbiera zasłużone nagrody w fachowej prasie muzycznej.
W 1996 r. Fading Colours wydali EPkę 'Time', która zapowiadała nowy kierunek muzycznych podróży. Żywe instrumenty zostały zastąpione przez komputer i keyboardy, a hipnotyczny śpiew De Coy wmiksowany w dźwięki transowej, mrocznej elektroniki nabrał nowego wymiaru. Gościnnie w jednym w utworów wystąpił Darrin Huss z Psyche, a za remiksy odpowiadał m.in. Andreas Bruhn z The Sisters of Mercy.1. Time - Ocean Mix
2. Spring - Nosferatu Mix
3. Time - Freenternetry Mix
4. Spring - Gagarin 108 Mix
5. Lie - Selfdestruct Mix
6. Lie - Encomber Mix
7. Time - Radio Edit
8. Spring - Radio Edit

3 comments:

jacyk said...

Fading Colours - Time EP (1996)
pass: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/f19a27/

enjoy:)

RObert POland said...

Uwielbiam utwór Spring - kiedys słyszałem tylko raz w Trójce i nagrane mam to na kasecie ( chyba wersja podstawowa tego utworu), pora więc na sprawdzenie, jak im wyszły ,,przeróbki" :)
Dzięki, Jacyk!

Herr X said...

Szkoda, że na cd brakuje polskiej wersji "Wiosny", która jest tylko na kasecie. Pozdrawiam!!!