2006-10-24

Alien Sex Fiend - All Our Yesterdays (1988)


Na początku lat 80 w Wielkiej Brytanii spośród wielu nurtów muzyki spod znaku punk, wyróżnił się ruch zwany „Batcave”, który połączył w sobie stylistykę goth i punk. Ekscentryczny londyńczyk Nick Wade znany pod artystycznym pseudonimem Nik Fiend (fiend – ang. potwór) założył wraz ze swą żoną grupę Alien Sex Fiend. Ówczesny skład grupy obejmował następujące osoby: Nik Fiend – wokal, Christine (lub Mrs. Fiend) – instrumenty klawiszowe, Yaxi Highrizer (naprawdę David James) – gitara oraz Johnny „Ha Ha” Freshwater – bębny.
Zbitek dźwięków z antycznych horrorów a la Alice Cooper i morderczo pulsujących syntezatorów przyprawionych zdrową dawką makabreski stał się charakterystyczny dla tej grupy. W 1983 roku singiel 'Ignore the Machine' poprzedził ukazanie się pierwszej płyty Alien Sex Fiend – "Who's Been Sleeping In My Brain?”. Debiut okazał się sukcesem na listach przebojów wydawnictw niezależnych i w licznych klubach gotyckich. W 1984 roku wyszła płyta „Acid Bath”, która umocniła pozycję grupy i okazała się jeszcze większym sukcesem za oceanem – w Japonii.
W tym czasie ze składu odszedł Johny „Ha Ha” i już jako trio, grupa nagrała posępny album „Maximum Security”. Rok później muzyką z kolejnego albumu „It's the Album”, Alien Sex Fiend dostąpiło zaszczytu otwierania koncertów Alice Coopera. W 1987 roku Alien Sex Fiend nagrali ostatnią płytę z Yaxi zatytułowaną „Here Cum Germs”. Po odejściu gitarzysty, muzycznie grupa odmieniła nieco swoje brzmienie skupiając się na wykorzystaniu syntezatorów i samplerów okraszonych obłędnymi rytmami i wokalnymi sztuczkami „nie z tej ziemi” w wykonaniu, oczywiście Nika Fienda. 1988 rok przyniósł płytę „Another Planet” pełną takich właśnie klimatów. Rok później pojawiła się kolejna w tej stylistyce pozycja – „Curse”.
Jakiej właściwie muzyki można spodziewać się po Alien Sex Fiend? Trudno opowiedzieć – lepiej posłuchać. Alien było kwalifikowane do następujących „półek”: punk, rock, gothic, batcave, alternative, psychobilly, electro, electronic, industrial, techno... Sam Nik Fiend w wywiadzie skomentował to w następujący sposób: 'Space rock' i tak jest. W Alien Sex Fiend znajdziecie wszystko.Składanka singli z lat 1983-1987
1.Ignore the Machine
2.Lips Can't Go
3.R.I. P-Blue Crumb Truck
4.Dead and Buried
5.E.S. T-Trip to the Moon
6.Drive My Rocket-Up Uranus
7.I'm Doing Time in a Maximum Security...
8.I Walk the Line
9.Smells Like......
10.Hurricane-Fighter Plan

2 comments:

jacyk said...

Alien Sex Fiend - All Our Yesterdays (1988)
pass: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/5b0be6/

enjoy:)

80sMan said...

Alien Sex Fiend to juz legenda "niezaleznego" grania. Wspaniale ze prezentujesz takie zespoly i duzy szacunek dla Twojej pracy. Pozdrawiam.