2008-01-02

Naked Eyes - Burning Bridges (1983) +bonus tracksNaked Eyes - brytyjski duet, który powstał w 1980 roku. Zespół założony został przez Peta Bourne'a i Roba Fishera. Muzycy komponowali utwory skłaniające się ku nowym trendom w muzyce brytyjskiej, new romantic, synth pop, electro pop i new wave. Duet Naked Eyes miał także związek z grupą Neon, z którą związani byli także Roland Orzabal i Curt Smith, muzycy zespołu Tears For Fears.
Rok później, w 1982 roku Naked Eyes nagrali singiel-demo "Always Something There To Remind Me" będący coverem znanego standardu Burta Bacharacha. Spotkanie z Tony Mansfieldem, który wypromował ten singiel, stało się przełomowe w karierze tego duetu. W 1983 roku ukazał się debiutancki album duetu "Naked Eyes" oraz "Burning Bridges". Była to jedna i ta sama płyta, ale o dwóch tytułach. Album spotkał się z dobrym przyjęciem po obu stronach Atlantyku, a single "Promises", "Voices In My Head", "Always Something There..." i "When The Lights Go Out" okupowały szczyty list przebojów. Rok później nagrali swoją drugą płytę "Fuel For The Fire" jednak album ten nie zdobył już takiej popularności.
Mocno zelektronizowane i delikatne brzmienie to główne atuty duetu Naked Eyes. Nagrania skomponowane są ze smakiem pełne zmysłu i uczucia i jest to wysublimowane przekazanie poprzez muzykę. W 1999 roku muzycy próbowali reaktywować zespół mieli nawet nowe materiały muzyczne, ale nie doszło do tego ponieważ Rob Fisher zmarł po długotrwałej chorobie. Muzyk w latach 80tych stanowił także połowę duetu Clime Fisher razem z Simonem Climie, który to zespół założyli po zawieszeniu działalności Naked Eyes.
http://www.darkplanet.pl

The synth duo's debut and finest moment was released in the U.K. as Burning Bridges a month before it was offered to U.S. audiences in a slightly edited and rearranged form. The key tracks (namely the hits) are shared by both, but both versions have been made redundant by the Very Best of collection, which collects all but one track, "Could Be." "Could Be" can be found on the other collection, Best of Naked Eyes, released in 1991.
Chris Woodstra, All Music Guide1.Voices in My Head
2.I Could Show You How
3.A Very Hard Act To Follow
4.Always Something There To Remind Me
5.Fortune and Fame
6.Could Be
7.Burning Bridges
8.Emotion in Motion
9.Low Life
10.The Time Is Now
11.When the Lights Go Out
12.Promises, Promises

+bonus tracks
13.Pit Stop
14.Sweet Poison
15.Promises, Promises (US Version)
16.If I Can't Make You Mine (unreleased)
17.(I Just Can't Get Over) Losing You (unreleased)
18.No Ordinary Girl (unreleased)

18 comments:

jacyk said...

Naked Eyes - Burning Bridges (1983) +bonus tracks
pswd: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.shareonall.com/naked-burning_ldhm.rar

enjoy:)

RObert POland said...

Dawno, dawno temu plytę tą prezentowal Saltyka. ściągnąlem, lecz on zapodal to zripowane z vinyla, w dodatku nie podzielone na tracki, tylko jedfen ciąg (strona A oraz B).
No i bylo bez bonusów. Doś dlugo czekalem na cyfrową jakość z bonusami, coś czulem, że ktoś to kiedyś poda:) Dlatego pliki od Saltyki nigdy nie zostaly dotąd zgrane na CD-R.

Co mogę powiedzieć o tej muzyce? Jest o wiele lepsza niż ten mdly projekt Climie Fisher, ktory powstal po Naked Eyes. Na pewno można polecić każdemu lubiącymi piosenki pop z lat 80tych. Ta plyta moglaby rownie dobrze nazywać się ,,The best of Naked Eyes".
Osobiście ciekaw jestem tych bonusów.
Dzięki Jacyk za ten wypasiony krążek!
Pozdrowienia - pierwsze w 2008 roku :)
ROb.

jacyk said...

hello ROb
fajnie ze sie udalo z Naked Eyes bo tez jej szukalem jakis czas - na dobry poczatek 2008 roku!!!

heh w konkursie na szybkosc reakcji w postaci komentarza na moje wrzutu zajmujesz bezapelacyjnie 1 miejsce! :)

najbliższe uploady beda troche surowsze w brzmieniu - czyli industrial, ebm, gotyk i darkwave... odkopałem troche starych mixow skladanek wiec troche was pomęczę ostrzejszymi dzwiekami ;)

pozdro

Marc09 said...

Dzięki za ten album i za The Sound!
Szczęśliwego Nowego Roku 2008!


Pzdr,
Marc09

TOM said...

Witaj Jacyk !
Znam i lubię Naked Eyes. Mam od kilku lat beściaka z największymi przebojami, razem 15 kawałków. Lubię słuchać tej muzyki zwłaszcza że jest niebanalna, właściwie na prawie każdą okazję. Ciekawe jakie są bonusy umieszczone przez Ciebie no i wysłucham w całości "Burning Bridges". Hmm, już mi się podoba 2008 rok, a tak poważnie Wszystkiego Dobrego dla Ciebie w Nowym 2008 roku !
Tomasz

Anonymous said...

Thank you!

misterhogwallop said...

Great posts. I notice RObert POland reads your blog, too. I'd like to see his blog but need an invitation. Can you help?

Thank you.

drpiles said...

thank you!!!! :-)

John Sposato said...

Sorry, I don't know Polski.
The NeoCounter knows I'm from Syracuse, NY.
Come see my page.

John Sposato said...

I removed the mp3s from this album from my site and just put a link here to save time, space, bandwidth, and I suppose money. I also might have to change servers someday soon.
I don't know Polski, Czech or Magyar.

jacyk said...

hello john,
actually the blog is in Polish but English is good as well, thanks for the link I've visited your site, cheers:)

John Sposato said...

There's supposed to be a new album soon.
Come see my blog sometime.

it'salex said...

wow...where are the demos from? the link is expired...but i would KILL to have them.

please lemme know, and thanks for posting as always.

jacyk said...

reupload is ready-->
http://jacyk80.blogspot.com

enjoy:)

it'salex said...

THANKS!

katty said...

This blog is amazing!!!I love to drive by a bridge, actually there are bridge beautiful for their structure or their size. simply love it. I´ll approach
costa rica investment opportunities in this country there are land that need big bridges.

Anonymous said...

This blog is amazing, but Google seems to HATE you.
Always reports you as some "attack site". I had to say "Ignore The Warning" to get here.
It's probably like in tabloids: if they once got hold of you, they don't let go of you.
Oh yes, that "(I Just Can't Get Over) Losing You" track. THIS WAS ONCE AVAILABLE on the old pjbmusic com site in 2000, but has been taken down now.

jason zwo said...

Such a great find. Do you have a newer working link to download?