2006-11-12

Joy Division - Substance (1988)


Joy Division to brytyjski zespół rockowy założony w 1977 w Manchesterze. Wykształcił się z punkowej grupy Warsaw, grał mroczną, przesyconą rozważaniami nad sensem życia muzykę. Ostatecznie jego styl muzyczny zaklasyfikowano do post punka i nowej fali. W 1980 roku, po śmierci wokalisty Iana Curtisa grupa uległa rozwiązaniu. Pozostali członkowie utworzyli wówczas formację – New Order.
Na debiutanckiej płycie 'Unknown Pleasures' (1979), zebrano utwory grupy z okresu, gdy porzucono już koncepcję Joy Division jako zespołu czysto punkowego. Dzięki temu wydawnictwu grupa mogła ruszyć na dużą trasę koncertową po Europie. Kilka lat niezwykle aktywnej działalności nagraniowo – koncertowej oraz przyjmowane leki na padaczkę doszczętnie zrujnowało zdrowie psychiczne i fizyczne wokalisty. Ta sytuacja znalazła ujście w tekstach zawartych na ostatniej płycie studyjnej zespołu 'Closer' (1980). Jest ona dziś uważana za największe dokonanie Joy Division, charakteryzuje się zimnym brzmieniem, co jest zasługą zwiększenia roli syntezatorów, depresyjnym klimatem i ukazuje ostateczne zerwanie zespołu z punkową estetyką. Płyta kompilacyjna 'Substance' to uzupełnienie tej krótkiej dyskografii zespołu - zebrano tutaj niepublikowane nigdy wcześniej na długogrających płytach utwory Joy Division.1. Warsaw
2. Leaders of Men
3. Digital
4. Autosuggestion
5. Transmission
6. She's Lost Control
7. Incubation
8. Dead Souls
9. Atmosphere
10. Love Will Tear Us Apart
11. No Love Lost
12. Failures
13. Glass
14. From Safety to Where...?
15. Novelty
16. Komakino
17. These Days

4 comments:

jacyk said...

Joy Division - Substance (1988)
pass: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/7eb077/

enjoy:)

AtmoSphEre said...

Kultowy zespół. Mój numer jeden.
Miał ogromny wpływ na muzykę lat osiemdziesiątych.Z Joy Division czerpali
inspirację tacy wykonawcy, jak: U2, Simple Minds, OMD, Sisters Of Mercy, The Cure, a nawet poprzez New Order niektórzy wykonawcy italo disco i wielu, wielu innych wykonawców. Tego zespołu nie można nie znać, tej płyty nie można nie posłuchać.
Dzięki.

Slobodan Burgher said...

cheerio!

Howdy said...

Dzięki, świetny blog.
znalazłem przypadkiem taki adres:
http://www.postpunkjunk.com/
mmiędzy innymi koncertowy Bauhaus :)