2006-11-23

Sting & The Police - The Very Best Of (1997)


The Police powstali w 1976 r. w Londynie, zespół tworzyli Sting (gitara basowa i śpiew), Andy Summers (gitara) oraz Stewart Copeland (perkusja).
Pierwszy album "Outlandos d'Amour" (1978) znalazł się na listach przebojów w Wielkiej Brytanii i USA. Druga płyta The Police - "Reggatta De Blanc" ukazała się zaledwie rok później, a promował ją singiel "Message in a Bottle", okupujący szczyt brytyjskiej listy przebojów przez 4 tygodnie. Dzięki tym wydawnictwom zespół ugruntował sobie pozycję gwiazdy, nie tylko na Wyspach ale w całej Europie. W roku 1980 grupa wydała album "Zenyatta Mondatta", którym podbiła Stany Zjednoczone i Kanadę, i oczywiście potwierdziła swoją dominację na Starym Kontynencie. Pierwszy singiel z tej płyty "Don't Stand So Close to Me" stał się drugim utworem The Police, który znalazł się na szczycie zestawienia w Wielkiej Brytanii. Latem 1981 roku zespół powrócił do studia i z producentem Hugh Padghamem rozpoczął prace nad czwartym longplayem. Sesja została utrwalona w dokumentalnym filmie BBC, a album "Ghost In The Machine" ukazał się jesienią tego samego roku. Na krążku znalazł się kolejny topowy singiel The Police - "Every Little Thing She Does Is Magic". Zespół The Police powrócił latem 1983 roku z albumem "Synchronicity", który debiutował na pierwszym miejscu brytyjskiego zestawienia. Płyta odniosła gigantyczny sukces na całym świecie - głównie za sprawą ballady "Every Breath You Take". Piosenka stała jednym z przebojów wszech czasów w USA, a płyta zyskała status multiplatynowej w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii.
Składanka z roku 1997 prezentuje zarówno solowe dokonania Stinga jak i zespołu The Police.1.Message In A Bottle
2.Can't Stand Losing You
3.Englishman In New York
4.Every Breath You Take
5.Seven Days
6.Walking On The Moon
7.Fields Of Gold
8.Fragile
9.Every Little Thing She Does Is Magic
10.De Do Do Do, De Da Da Da
11.If You Love Somebody Set Them Free
12.Let Your Soul Be Your Pilot (Edit)
13.Russians
14.If I Ever Lose My Faith In You
15.When We Dance (Edit)
16.Don't Stand So Close To Me
17.Roxanne
18.Roxanne '97 (Puff Daddy Remix)
 

3 comments:

jacyk said...

Sting & The Police - The Very Best Of (1997)
pass: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/81ee74/

enjoy:)

RObert POland said...

grupa- natchnienie dla rodzimego Lady Pank.
W prasie brytyjskiej dokonano na anglojezycznej plycie ,,pankow" Drop Everything miażdżącej krytyki, porownując ich do Police...
nawet wytykali plagiatowanie niektórych utworów!

A The Police, jako zespół... lubię ich tylko z paru utworów, Stinga też tak tylko trochę.
Jednak zapisali się już do klasyki grup brytyjskiej muzyki pop, rock.

AtmoSphEre said...

Wychowałem się na muzyce The Police. Mam ich wszystkie płyty. Szczególnie jest mi bliska Reggatta De Blanc, z obłędną linią basu w Walking In The Moon. Stinga lubię z pierwszych trzech, czrerech płyt. Późniejsze jego dokonania jakoś do mnie nie przemawiają.
Co do Lady Pank, rzeczywiście czerpali z The Police całymi garściami, ale kto w tym czasie tego w naszym kraju nie robił. Wielu polskich wykonawców, od Maanamu, Perfectu, Oddziału Zamkniętego, po Rendez Vous i wielu innych . Na zachodzie Policjanci również byli inspiracją dla wielu muzyków, np. Siouxie And The Banschees (w kilku kawałkach) i Man At Work.