2007-03-15

Howard Jones - Human's Lib (1984)


Howard Jones (ur 1955) i jego debiutancki album Human's Lib wdarli się szturmem na listy przebojów w 1984 roku. Album był numerem 1 na listach sprzedaży płyt w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Niemczech, Włoszech i Australii, sprzedając się w ilości 100 000 kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży.
Howard od siódmego roku życia uczył się gry na fortepianie, studiował w Royal Northern School Of Music, z początku wykonywał fortepianowe przeróbki przebojów i standardów muzyki rozrywkowej. Z czasem zaczął wykonywać własne utwory z użyciem instrumentów elektronicznych klawiszowych. Przedstawił chwytliwe piosenki zainspirowane elektronicznym disco po jazz i muzykę klasyczną.
Naprawdę warto posłuchać tej płyty, to esencja synthpopu/new romantic lat 80tych. Przyznam się, że zawsze chciałem mieć taką fryzurę jak Howard, chociażby w teledysku do What Is Love, i czasem mi się nawet udawało stworzyć coś takiego na głowie :-)))
Ciąg dalszy nastąpi...1 Conditioning
2 What Is Love?
3 Pearl In The Shell
4 Hide And Seek
5 Hunt The Self
6 New Song
7 Don't Always Look At The Rain
8 Equality
9 Natural
10 Human's Lib
11 China Dance (*CD bonus track)


5 comments:

jacyk said...

Howard Jones - Human's Lib (1984)
pswd: http://jacyk70.blogspot.com
link: http://www.filefactory.com/file/6f8472/

enjoy:)

Anonymous said...

Jacyk jak dobrze że przypominasz takich wykonawców. Lubię tę płytę. Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałem What is love? myślałem że to nowy utwór Limahla ( no tak byłem wtedy w podstawówce, wszystkie, no prawie wszystkie dziewczyny kochały się w Limahlu a tu What is love - ale okazało się że to Howard). Po latach dopiero usłyszałem cały album - choć w całości nie jest aż tak przebojowy to słucha się go naprawdę przyjemnie, także teraz. Hide and seek już po pierwszym przesłuchaniu wpadnie ucho każdemu - jestem tego pewien, polecam tym którzy będą odkrywać ten album, melodyjny New song i chociażby DOn't Always...
Tomasz

Anonymous said...

Kultwoa pł…yta z 1984 roku. PO0p najwyzszych lotow-jedna z najlepszych plyt w ogole w latach 80.

Anonymous said...

Kultwoa pł…yta z 1984 roku. PO0p najwyzszych lotow-jedna z najlepszych plyt w ogole w latach 80.

Anonymous said...

Thanks a lot for your great posts so far, jacyk. Any chance for a reupload of this fantastic album?