2006-12-30

[reupload] VA - Lista Przebojów Programu III 1985

Nowy link w komentarzach do postu / A new download link in the comments for:
VA - Lista Przebojów Programu III 1985 


2 comments:

Kobi said...

Witam :).

Już od długiego czasu poszukuję nagrań pewnych zespołów, i bez efektu. Po prostu nie ma, albo nikt nie zna. Ale są blogi, na których często pojawia się coś rzadkiego, dlatego pomyślałem, że być może tutaj w końcu to odnajdę. Chodzi mi o nagrania kilku zespołów:

1. Sad Lovers And Giants - ktoś kiedyś powiedział, że grają podobnie do The Chameleons, i zgodzę się z tym ale dodam, że syntezatory sa u nich bardziej wyeksponowane. Super kapela, grająca alternatywny rock, momentami z elementami zimnej fali. Nagrali kilka świetnych płyt i zniknęli, by niedawno się reaktywować. Szukam i nigdzie nie ma ich nagrań, dlatego jeżeli ktoś jest w posiadaniu czegoś byłbym bardzo wdzięczny gdyby wrzucił.

2. Minor Detail - grali synth-pop w starym dobrym stylu, i nagrali jeden album w 1983. Oprócz jednego fragmentu nic, nie da się tego dostać. Prośba o nagrania tak jak w przypadku powyższego zespołu, bardzo pilna :).

3. Scars - Nagrali jednego Longplaya w 1981, o nazwie "Author! Author!". No i kilka singli. Jakiś czas temu wznowiono ponoć tę płytę na CD, ale jak zwykle - nie do dostania, a sprowadzenie z Anglii przy obecnym kursie funta to spory wydatek. A kapelka godna polecenia.

4. The Sound - już od dłuższego czasu poszukuję ich dyskografii, ponoć krażyła jakiś czas temu po blogach, ale blogów są miliony, i jak tu dowiedzieć się gdzie coś jest, skoro po prostu się nie da! To że ktoś wrzucił ich dyskografię np. w Danii nie znaczy że ja tu w Polsce się o tym jakoś dowiem, jeśli ani razu na danym blogu nie byłem :/. Dlatego jeśli ktoś ma coś z ich nagrań, również będę bardzo wdzięczny.

5. Beargarden – Zetknąłem się z jednym nagraniem tego zespołu „This Time Tomorrow” z 1985. Nawet nie wiem czy nagrali coś więcej. Każda informacja będzie bardzo ważna.

6. Data – niedawno odkryty przeze mnie tercet elektroniczny. Nagrali kilka singli w czasie 1981 – 1985, potem longplaya i jak to zazwyczaj bywa rozpadli się. Co ciekawe były tam dwie wokalistki, a brzmienie – Synth-pop. Ten odkryty kawałek nazywa się Fallout, jest bodajże z 1982.

7. Fra Lippo Lippi – bodajże finlandzki, albo jakiś skandynawski zespół grający zimną falę. Nic więcej o nich nie wiem oprócz tego, że nagrali w latach 80 kilka albumów z bardzo dobrą muzyką. Ponoć… .

8. Eyeless in Gaza – ciekawy zespół grający alternatywny rock. Początkowo brzmieli dosyć nowofalowo, z ostrymi syntezatorami, ale potem przerzucili się na stricte gitarowe utwory, typowo brytyjskie granie.

9. Modern Eon – Jeden bardzo dobry album z 1981, i z 2 single zamykają dyskografię tego zespołu. Mroczne, klimatyczne granie nowofalowe.

10. Opposition – poza albumem „Intimacy” z 1983 reszta dyskografii tego zespołu to istne widmo. Niby jest, ale nie do zdobycia, nikt tego nie ma i nikt nie słyszał. Ale „intimacy” jakoś się pojawiło. Tak więc jeśli ktokolwiek ma, niech się podzieli, naprawdę sporo osób tego poszukuje.

No nic, jest tego więcej, ale to te "najpilniejsze" rzeczy! Pozdrawiam!

jacyk said...

po odpowiedzi zapraszam do tego postu:
http://jacyk70.blogspot.com/2007/08/czy-kto-zna.html#links

pozdro